Přejít na obsah

Přepnou chat Chat Otevřít Shoutbox v novém okně

@  Radek. : (19 listopad 2014 - 21:29) Myslíte model Mirai? Vložený obrázek (a to proti vodíku namísto benzínu nic nemám)
@  Lefie : (19 listopad 2014 - 13:51) Nová vodíková Tozota z venku hnus a uvnitř ječtě vetší.
@  Beaver : (19 listopad 2014 - 13:22) Mno... koukni na novou vodíkovou Toyotu a buď rád za design Lexusu :)
@  Radek. : (18 listopad 2014 - 19:59) Nechci být vůči "správné značce" zaujatý - ale dokud se její designéři budou rochnit ve samoúčelných špindlecha a kontroverzích, tak nové auto od nich netoužím "ani vyhrát".
@  Beaver : (18 listopad 2014 - 12:10) To máš fuk. Náhodně zahlasuj pro cokoliv a získej aspoň šanci něco vyhrát :) Náš názor na správnou značku auta stejně znáš :D
@  Radek. : (17 listopad 2014 - 8:59) Tak jsem nějakým omylem zabloudil na http://www.autoroku.cz/auta ...a padá na mě podzimní deprese.
Ať koukám jak koukám, ve všech třídách jsou "nominované" výhradně buď XX let staré recykláty (Imprezza, TTi - proč ne, ale auto roku?), nebo k nim cítím "nepřekonatelný odpor" (Citroen Cactus, KIA Soul?) a nebo úlety které do dané kategorie evidentně nepatří (technologické preview BMW i8, GLA mezi "městskými auty", silniční skrčci mezi "terénními a velkoprostorovými vozy").
Tak nevím: buď jsou páni "odborní novináři" omezení (což je docela dobře možné) - a nebo už se fakt nic hodného hlasování nevyrábí (což je možná ještě smutnější)... :unsure:
@  Radek. : (09 listopad 2014 - 21:02) Obávám se že v případě radohanna šlo spíš o vyčerpaný limit pro vkládání příloh sem na server - na kontrolu stavu BBCode už jsem ho naváděl a i vkládat fotky odkazem se mu občas daří (možná si jen občas vypíná javascript v prohlížeči).
Co se týče omezené kapacity serveru, opakuju že Wondergamerovi na navýšení nějakou tu kačku rád přispěju (budu pak vypečen "do zlatova"?). Ale ne přes PayPal - ať dodá číslo účtu v některé zdejší bance.
@  Lefie : (09 listopad 2014 - 14:37) Vložený obrázek
@  Lefie : (09 listopad 2014 - 10:47) http://www.drivesrt....er-srt-hellcat/ srdce plesá
@  honziss : (08 listopad 2014 - 14:39) Oprava: zdravym rozumem :)
@  honziss : (08 listopad 2014 - 10:59) Ja zatim neprezouvam, ridim se pocasim a zdravim rozumem...:)
@  Radek. : (07 listopad 2014 - 15:33) Oba pekáče dnes během 40 minut přezuté, díky Humlovské hysterii tento týden v pohodě bez čekání.
Akorát IS250 na 16" zimních kolečkách vypadá tak nějak srandovně, nevím jestli je zjara nepošlu dál... :unsure:
@  Lefie : (05 listopad 2014 - 16:37) Ha, radohanno pro zajímavost video které okouklo nejvíc lidí na planetě a stihli to jen za dva roky :wacko: Jdu na pivo, mám šlajznu.
@  Radek. : (03 listopad 2014 - 19:32) Přesně jak píšete - problém nemám ani tak s "testovanýma" autama, jako s trapným prosakováním reklamních materiálů do všeho co "recenzenti" papouškují. Bohužel, "placené recenze" jsou globální trend a je to čím dál tím horší... proto jsem tu taky onehdá překládal článek od Clarksona: ne že bych dotyčnému žral každé slovo, ale proto že narazit v tunách "politicky korektních" reklamních sraček na podobně upřímný názor je prostě příjemná změna... B)

Apropos, dneska jsem za sebou na kruháči zaregistroval Superblbla s "pokaženýma mlhovkama" (aneb "česká cesta k AFS"). Něco tak trapného jsem se fakt nenadál, kdyby tu blbost aspoň rozsvěceli a pohasínali postupně...
@  honziss : (03 listopad 2014 - 10:38) Testy aut v tehle zemi jsou opravdu bida, jedine co se da cist a sledovat jsou testy Mr. Koubka na meziplynu a pak obcas neco na autoforu, ale tam to posledni dobou taky dost kulha...
@  Lefie : (03 listopad 2014 - 8:57) nadruhou stranu to auto zas úplně blbý není a něco na něm opravdu je
@  Beaver : (03 listopad 2014 - 7:33) V ČR víc než kde jinde platí, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Pomluví jedno auto a už nedostanou na testy nic :D
@  Lefie : (02 listopad 2014 - 10:57) vychvalovač v tomhle případě není Pepa ale František
@  Lefie : (02 listopad 2014 - 10:52) 1000 km už uričtě něco naznačí, já v tom jel jen na zadní sedačce asi 5 km a tudíž nejsem hoden cokolv hodnotit, snad jen to že střešní okno ubere spoustu místa na zadních sedadlech nad hlavou
@  honziss : (31 říjen 2014 - 21:47) Celej porad autosalon je snuska kydu :) zatim jsem toho moc nenajezdil, az budu mit prvni 1000km, tak neco sepisu :)

Fotka

Nové IS 3 generace

• Please log in to reply
137 odpovědí na toto téma

#61 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)
  • Lokalita:Zvolen (SVK)

Odesláno 27 05 2013 - 15:46

Ani tá 300h o 100tis drahšia nemusí byť zlá voľba, čakal som väčší cenový rozdiel. Mal by som veľkú dílemu či radšej 6valec alebo 4val s elektro. Pozdávajú sa mi obe varianty. Možno ak sa v nejakom zveziem tak budem mať jasnejšie :)
Vložený obrázek
Lexus IS200: Nesnivam svoj zivot, ale zijem svoj sen.

#62 Lefie

Lefie

Advanced Member

• Moderator fóra
  • PipPipPip
  • 2 403 příspěvků(y)
  • Interests:http://www.noze-nuz.com
  • Lokalita:Vychodne od Brna

Odesláno 28 05 2013 - 14:50

Startovací cena je to pěkná.
Jenže oproti starším modelům je auto taky pěkně ořezaný. To co bylo dřív v základu teď se musí přikoupit zvlášť a nebo hned sáhnout po vyžším stupni výbavy.
Nicméně za auto v plné dát 1 170 000,- je pěkné, to IS 1 generace stálo to samé v základu.
Ba ne, pokud připočtu inflaci a tehdejší platy tak stálo jednou tolik!

#63 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Odesláno 28 05 2013 - 15:49

No moje IS200 Sport stálo 1,5mil Skk.. keď si zoberiem, že to bolo v roku cca 2000 tak "potěš Panbů".. a to je vlastne základ, jediné príplatky sú alkantara (+100 000) a strešné okno (+40 000). Veru pekne to spadlo. (čo na druhej strane ide ruka v ruke s dnešným konzumom - vyrobiť lacno, kľudne aj nekvalitne, však sa to po pár rokoch vymení)
Vložený obrázek

#64 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)
  • Lokalita:Severně od Brna

Odesláno 28 05 2013 - 17:08

FYI, IS250 II. generace v provedení "Luxury" (za příplatek už byly jenom větší kola a střešní okno) byl v ceníku za mego a čtvrt - a pochybuju že tuhle konkrétní částku za to u nás někdo opravdu dal.

Cenotvorbou zdejšího zastoupení se ale fakt nemá cenu trápit - kdo si počká rok-dva a vyškemrá si status "VIP zákazníka", dost možná že od toho samého Lexusu dostane vystavený kousek v plné palbě za půlku List Price... <_<

#65 Lefie

Lefie

Advanced Member

• Moderator fóra
  • PipPipPip
  • 2 403 příspěvků(y)

Odesláno 01 06 2013 - 13:53

Imagining a Next-Generation Lexus IS SportCross

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#66 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)

Odesláno 01 06 2013 - 17:35

Imagining a Really Final Lexus IS SportCross - IS na Vaši poslední cestu...
Vložený obrázek
...sorry pánové, ale Lefieho obrázku výše se nedalo odolat :rolleyes:

#67 Lefie

Lefie

Advanced Member

• Moderator fóra
  • PipPipPip
  • 2 403 příspěvků(y)

Odesláno 01 06 2013 - 19:42

no co na to říct :D

#68 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Odesláno 02 06 2013 - 10:10

To je coool :D
Vložený obrázek

#69 radohanno

radohanno

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 237 příspěvků(y)
  • Lokalita:Kocourkov

Odesláno 02 06 2013 - 16:11

http://radohanno.raj..._2/#hearse3.jpg jojo

#70 Lefie

Lefie

Advanced Member

• Moderator fóra
  • PipPipPip
  • 2 403 příspěvků(y)

Odesláno 06 06 2013 - 23:45

Lexus IS dorazí k českým prodejcům 20. června

6.6. 2013
Lexus uvádí během jediného roku na trh třetí nový model. Nejmenší řada IS bude v českých showroomech k vidění od 20. června.

Třetí generace Lexusu IS přichází se dvěma motory: benzinovým šestiválcem IS 250 a čtyřválcovým hybridem IS 300h. Dieselový motor ani kombi tentokrát v nabídce nebudou, zato se může hybrid pochlubit umístěním baterií pod sedadla, takže má stejný objem zavazadlového prostoru jako benzinová verze.
Základní model stojí 799.000 Kč, hybrid je o 100 tisíc dražší. Na výběr jsou čtyři úrovně výbavy, mezi nimi figuruje i sportovní paket nazvaný F Sport.
Na showroomech se novinka objeví 20. června. Pod české zastoupení spadají tři autorizovaná Lexus Centra, v Brně-Ivanovicích, v Praze na Smíchově a v Bratislavě v ulici Einsteinova.

Příští týden přineseme první jízdní dojmy.

#71 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)

Odesláno 06 06 2013 - 23:50

Škoda že se pro Evropu nepočítá aspoň s IS350, když už není jisté IS-F.
Hybrid s přerostlým benzínovým čtyřhrnkem bude IMHO už kvůli váze jenom polovičaté řešení.
A za těch pár kW navíc bych ISku určitě nějaký ten půllitr spotřeby rád odpustil...

#72 Lefie

Lefie

Advanced Member

• Moderator fóra
  • PipPipPip
  • 2 403 příspěvků(y)

Odesláno 10 06 2013 - 19:38

Lexus IS: První jízdní dojmy

Vložený obrázek
Třetí generace Lexusu IS má na to zamíchat kartami v prémiovém segmentu. Výborně jezdí, je skvěle utlumená a nabízí dostatek místa na všech sedadlech. Najde se však i pár slabých míst...

Arnie to v diskusi pěkně válí

#73 radohanno

radohanno

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 237 příspěvků(y)
  • Lokalita:Kocourkov

Odesláno 11 06 2013 - 8:28

Zajímavé že 250ka je 6ti vál a 300ka je čtyřhrnek. No možná by to nebylo marné, když mám už carevnu pojízdnou, nebude předváděcí akce?

#74 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)

Odesláno 11 06 2013 - 12:29

radohanno, ten čtyřhrnek v IS300h je ve skutečnosti jenom 2,5l s Atkinsonovým cyklem (vyšší účinnost za cenu menšího dosažitelného objemového výkonu, zde 133kW oproti "šestihrnkovým" 153kW) + elektromotor, vše propojené CVT a dohnojené repráčkem simulujícím zvuk pořádného motoru řadícího virtuální stupně. Sorry, ale podobná kombinace by mi sedla spíš k božské limuzíně typu LS600h, než k "inteligentně sportovnímu" pekáči... -_-
Vložený obrázek
...alternativa k 3er?

#75 Harrier

Harrier

Member

• Uživatel
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • Lokalita:Praha

Odesláno 15 06 2013 - 8:32

První test Lexus IS 2013: nejlepší, přesto druhý

Vložený obrázek

#76 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)

Odesláno 15 06 2013 - 9:39

2Harrier: Díky za link na článek, líp než Janda bych to asi nevystihl... B)

Designově mi to "auto Predátor" i po půl roce přijde spíš jako "krize identity" - a gratuluju autorovi k výše uvedené fotce, protože se mu podařilo najít asi jediný úhel ze kterého to IS3 jako celek nevypadá divně (ale zas je z toho vidět prodloužený rozvor... takže další "tak trochu jezevčík" :unsure: ). Interiér je o něco subjektivnější záležitost, jenže na palubku se řidič i cestující koukají mnohem dýl než na auto zvenku - a v porovnání s krásně "konzistentním" MMC předchozí generace mi tahle přijde už opravdu zbytečně rozbitá.

Do výborného motoru a převodů v základní IS250 naštěstí nejspíš nikdo nesahal :wub: , na IS350 (a IS-F) u nás kvůli sebemrskačské modle jménem "emise CO2" nejspíš můžeme zapomenout <_< - a od první verze "dvoumotoráku s velkým čtyřhrnkem" (...a repráčkem :angry:) se snad ani od Lexusu nedalo čekat moc "inteligentně sportovního"...

Takže vlastně žádné překvapení - a zůstává naprosto správná otázka, kdo je cílovou skupinou pro nové IS? Zazobaná ekologicky zmasírovaná pipka si na popojíždění ve městě na férovku vyšuká Smarta s automatem - a vydělávající fotr od české rodiny bude dál splácet svůj "vagón na převážení chorvatského vzduchu". Tak z jakého důvodu by měl zmíněný "plešatící páprda ke čtyřícítce" řešit nástup druhé mízy zrovna koupí "alternativní skoro-trojky", když v podstatě za stejné prachy dostane i originál - a nebo v případě ojetiny mnohem míň "alternativní" (a možná i atraktivnější) IS2? :wacko:

Obávám se že panem Jandou trefně popsaný marketingový "nepřístup" při vývoji nového IS asi nebude úplně nejlepší cestou k řešení problému evropských dealerů s nízkými prodeji Lexusů - a potažmo i k našemu problému s malým počtem žijících členů... -_-

#77 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Odesláno 16 06 2013 - 10:50

Tak ten test bol dosť hustý, síce autorom na tom webe asi máloktoré auto vyhovie, ale takto zvoziť ISko, no priznajme že objektívne, som už dávno nevidel :) O5 sa mi potvrdzuje, že zlatá 1gen max 2gen, táto nová mi veľa nehovorí a keby som mal do nej ísť tak minimálne počkám na facelift (a budem dúfať, že mnohé veci zlepšia) a pravdepodobne sa vyhnem hybridu širokým oblúkom.. To video bol teda masaker, v CTčku som s motorom a prevodovkou nemal problém, ale takúto "kosačku" by som v sedane nezniesol.. Absolútne nechápem prečo tam nedali motor čo je v GSke - 250h v prevedení V6+elektro, to by mohlo byť vončo.

Trefne bol popísaný prístup Lexu k zákazníkom, koho to má osloviť a čo Európa. Na jednej strane sa chcú poprať s D3, ale manuál odmietajú, výber motorov žiadny (na tom si európa zakladá, že každý model musí mať 15 variant motorov+prevodoviek), AWD nikde, silnejšie verzie (IS350) nikde.. tak komu to chcú vlastne v Európe predávať? Neviem či tomu bránia tie stupídne EU limity, ale keď už mám nejaký model vyrobený tak ak to nie je problém tak to ponúkať aj na iných trhoch. Takto predajú 20ks IS250 ročne v ČR, zatiaľ čo keby dali do ponuky aj IS350, AWD a pod tak by možno predali 150ks ročne. Áno, nie je to žiadne terno z pohľadu Lexusu, ale ako chcú teda bojovať s D3? Nejako predsa treba začať..
Vložený obrázek

#78 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Odesláno 16 06 2013 - 11:05

Práve ma napadla odpoveď na vyššie spomínané otázky - Lexus si asi chce zachovať punc originality a tak nechce predávať príliš veľký počet vozov (minimálne v EU) :D Možno by to stálo za úvahu kúpiť nejaké 300h, za takých 40-50 rokov to bude možno fajná ukážka "technického skvostu", za ktorý budú technické múzeá ochotné vycálovať poriadny balík prachov :)
Vložený obrázek

#79 Radek.

Radek.

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 111 příspěvků(y)

Odesláno 16 06 2013 - 21:37

Je otázka, jestli v tom videu byl slyšet jenom ten čtyřhrnek, nebo jestli to chrchlání (co připomíná spíš kravál přechlastaného rallyového dvoulitru s vykastrovaným tlumičem) dělal ten repráček pod volantem. Za mě je to hnus, to už radši měli na "F-sport" vytunit konfekční 250ku, však by to taky nebylo poprvé <_<

Jinak Janda je "držka" a už v dřívějším angažmá na Autorevue nebyly jeho články "úplně konfekční " - ale s odstupem času zjišťuju že právě takto konfrontačně pojatý styl recenzí (viz třeba tahle na GS) mi jako zákazníkovi přinese mnohem víc, než markeťákem (třeba za nákup reklamního prostoru v daném plátku) nadiktovaná nedělní selanka... B)

#80 spider207

spider207

Advanced Member

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 1 641 příspěvků(y)

Odesláno 17 06 2013 - 15:54

No ten umelý zvuk mali vypnutý, píšu to tam na začiatku videa. Takže to bol origo sound z motora, niečo strašné.. Moja voľba by bola úplne obyčajná IS250, žraločiu tlamu na F-sport pakete nemusím a aj v základu má Lex všetko čo si nenáročný spotrebiteľ ako ja môže priať, takže by som nemal dôvod špekulovať nad nejakým paketom.
Jedine kde by som asi musel zvažovať je práve IS350, neviem či aj v základu má ten fajnový 8st automat z IS-F, ale v F pakete tam je určite. To by bolo jediné čo by ma prinútilo kúpiť ten paket, inak ďakujem, neprosím.

Áno, tiež si to všímam a zdieľam Tvoj názor. Už ani Honza Koubek sa mi nezdá až taký dobrý ako keď začínal, už mi tam niečo chýba. Kritiku beriem, pokiaľ je opodstatnená, aj keď v niečom sa samozrejme nemusíme s p. Jandom zhodnúť, napr pri teste na GT86. Mne to auto sadlo ako riť na šerbeľ, na druhú stranu určite nie som taký kvalitný vodič (pri jazde na hrane) ako p. Janda, takže tam kde by som ja končil on by asi pravdepodobne ani nezačínal.. :) Preto som sa s jeho názorom na GT príliš nestotožnil.
Vložený obrázek

0 uživatelů si čte toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních